Kurzy mazání lyží

Nabídka kurzů mazání lyží

Vzhledem k tomu, že příprava lyží je poměrně složitý proces a ne každý ho bravurně ovládá, tak jsme pro vás připravili kurzy mazání lyží. Je jich hned několik, liší se typem mazání (zda stoupací vosky nebo skluzové) a úrovní (pro profíky nebo hobíky). Kurz se skládá z teoretické (poznatky o voscích, rady a postupy) a praktické části (zkoušení mazání v praxi). Pokud se budete chtít nějakého kurzu zúčastnit, neváhejte a rezervujte si termín buď přímo v Bedřichově v Jizerských horách ve Skiservisu Mára nebo přes náš rezervační formulář nalevo. Maximální počet frekventantů jednoho kurzu je 5 osob. Ceny kurzů se liší při použití vlastního materiálu nebo při dodání našeho servisního materiálu. Veškeré praktické dovednosti se testují na vašich lyžích. Pro větší skupiny, školy a další připravíme rádi takový kurz přímo na míru a to i v místě vašeho ubytování. 

 

Pravidelně tento kurz pořádáme v pondělí, pátek a v sobotu od 16:00 - rezervace je nutná. Pro jiný termín nás prosím kontaktujte. Rezervace je možná nejpozději do 12:00 předchozího dne, pak nebude akceptována!!!

 

 

1. Mazání stoupacích vosků pro hobíky


V tomto kurzu vás seznámíme se základní řadou stoupacích vosků a to jak tuhých, (válečky) tak tekutých (klister), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby roztírání vosků na lyži (korkování), možnostmi opravy již provedené mázy a také způsoby odstranění mázy po skončení vyjížďky.

Cena: s vlastním materiálem: 200 Kč/s naším materiálem: 300 Kč

 

2. Mazání stoupacích vosků pro profíky

 

V tomto kurzu vás seznámíme s většinou stoupacích vosků na trhu (Swix, SkiGo, Rode, Vauti, Maplus, Rex, ToKo, Start) a to jak tuhých, (válečky) tak tekutých (klister), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži (ruzné kombinace), způsoby roztírání vosků na lyži (korkování, zažehlování), možnostmi opravy již provedené mázy a také způsoby odstranění mázy po skončení tréninku. Součástí kurzu je i zdrsnění skluznice před mazáním a broušení skluznice na tzv. mikrokontakt a jeho zatírání.

Cena: s vlastním materiálem: 300 Kč/s naším materiálem: 400 Kč

 

3. Mazání skluzových vosků (parafíny) pro hobíky


V tomto kurzu vás seznámíme se základní řadou skluzných vosků (parafíny) a to jak třady LF (s nízkým obsahem fluoru) tak řady HF (s vysokým obsahem fluoru), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby zažehlování vosků na lyži, odstraněním přebytečného vosku z lyže, kartáčováním, vymýváním skluznice teplým parafínem.

Cena: s vlastním materiálem: 400 Kč/s naším materiálem: 600 Kč

 

4. Mazání skluzových vosků (parafíny) pro profíky

 

V tomto kurzu vás seznámíme s většinou skluzných vosků - parafínů na trhu (Swix, ToKo, SkiGo, Maplus) a to jak třady LF (s nízkým obsahem fluoru), řady HF (s vysokým obsahem fluoru) tak i řady C (prášek), jejich specifiky (co kdy mazat, kombinace), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby zažehlování vosků na lyži, odstraněním přebytečného vosku z lyže, kartáčováním, vymýváním skluznice teplým parafínem. Součástí kurzu je i opravování skluznice kofixovou svíčkou a způsoby ručního strukturování.

Cena: s vlastním materiálem: 500 Kč/s naším materiálem: 900 Kč

 

5. Kombinace stoupacích a skluzových (parafíny) vosků pro hobíky

 

V tomto kurzu vás seznámíme se základní řadou stoupacích vosků a to jak tuhých, (válečky) tak tekutých (klister), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby roztírání vosků na lyži (korkování), možnostmi opravy již provedené mázy a také způsoby odstranění mázy po skončení vyjížďky. Dále vás seznámíme se základní řadou skluzných vosků (parafíny) a to jak třady LF (s nízkým obsahem fluoru) tak řady HF (s vysokým obsahem fluoru), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby zažehlování vosků na lyži, odstraněním přebytečného vosku z lyže, kartáčováním, vymýváním skluznice teplým parafínem.

Cena: s vlastním materiálem: 500 Kč/s naším materiálem: 800 Kč

 

6. Kombinace stoupacích a skluzových (parafíny) vosků pro profíky

 

V tomto kurzu vás seznámíme s většinou stoupacích vosků na trhu (Swix, SkiGo, Rode, Vauti, Maplus, Rex, ToKo, Start) a to jak tuhých, (válečky) tak tekutých (klister), jejich specifiky (co kdy mazat), způsoby nanášení vosků na lyži (ruzné kombinace), způsoby roztírání vosků na lyži (korkování, zažehlování), možnostmi opravy již provedené mázy a také způsoby odstranění mázy po skončení tréninku. Součástí kurzu je i zdrsnění skluznice před mazáním a broušení skluznice na tzv. mikrokontakt a jeho zatírání. Dále vás seznámíme s většinou skluzných vosků - parafínů na trhu (Swix, ToKo, SkiGo, Maplus) a to jak třady LF (s nízkým obsahem fluoru), řady HF (s vysokým obsahem fluoru) tak i řady C (prášek), jejich specifiky (co kdy mazat, kombinace), způsoby nanášení vosků na lyži, způsoby zažehlování vosků na lyži, odstraněním přebytečného vosku z lyže, kartáčováním, vymýváním skluznice teplým parafínem. Součástí kurzu je i opravování skluznice kofixovou svíčkou a způsoby ručního strukturování.

Cena: s vlastním materiálem: 800 Kč/s naším materiálem: 1300 Kč