Kurzy mazání lyží

NABÍDKA KURZŮ MAZÁNÍ LYŽÍ

Vzhledem k tomu, že příprava lyží je poměrně složitý proces a ne každý ho bravurně ovládá, tak jsme pro vás připravili kurzy mazání lyží. Je jich hned několik, liší se typem mazání (zda stoupací vosky nebo skluzové) a úrovní (pro profíky nebo hobíky). Kurz se skládá z teoretické ... VÍCE

    Historie Skiservisu Mára

Provozování skiservisu, půjčovny a dalších věcí s tímto podnikánímspojených je naší dlouhou rodinnou tradicí. Můj pradědeček z rodu Pazderských byl v tomto oboru, dalo by se říci průkopníkem, a asi nejspíše jeden z prvních v naší republice, ale určitě prvním v již tehdy věhlasném lyžařském středisku ve Špindlerově Mlýně. Zařídil si zde malou půjčovnu lyží, bot a saní spolu s opravami těchto věcí spojenými a po šesti letech se spolu se svoji ženou vypracoval již k počtu více jak 400 lyžařských setů a přes 100 saní k zapůjčení. Mezi jeho zákazníky patřili nejen Češi, ale i řada cizinců a tak si brzy získal svůj věhlas i daleko za hranicemi, dokonce i mimo Evropu. Dařilo se mu tedy dobře a nebýt války a komunistů, tak bych teď nejspíše po dědečkovi a tatínkovi přebíral pomyslné žezlo velké a dobře vedené firmy. 

Osud tomu však nechtěl a tak jsem svůj Skiservis Mára v Bedřichově v Jizerských horách otevřel po třech generacích až na podzim v roce 2009. Článek a fotografie z rekonstrukce objektu, ve kterém sídlíme si můžete prohlédnout zde: rekonstrukce Začátek to nebyl úplně jednoduchý, protože první sníh napadl až v lednu, ale společně se svým týmem jsme dokázali překonat všechny nepříjemnosti a podrazy, díky čemuž se již poučeni těšíme na každou další sezonu. Naším krédem je dělat svoji práci poctivě, co nejlépe a přinášet tak 

našim zákazníkům spoustu radosti. Každý, kdo přichází s úsměvem a s dobrým úmyslem, je u nás vřele vítán. V roce 2011 se nám podařilo celý objekt rozšířit o veřejnou převlékárnu, čímž jsme nabídli službu, která v Bedřichově zatím nikdy nebyla. Nám tak vznikl prostor pro práci a lyžaří mají možnost se konečně převléknout v teple a v suchu. Naším dalším cílem je vybudovat pro lyžaře sociální zázemí a prostory pro dětskou školku a hlídání dětí. Vše máme připravené, od projektu až po odhodlání a finance, jen nám to musí obec povolit . . .

V roce 2014 se nám podařilo otevřít druhou pobočku na Jizerce na Mořině pod Bukovcem v zázemí penzionu Kakrda. I zde se nám dařilo více než dobře a sportovci si našlu cestu k naším otevřeným dveřím. Bohužel penzion změnil majitele a ten nás z námi postavené boudy roku 2017 vyhodil. Na zimu 2017/18 se nám nepodařilo sehnat nové prostory :-( Nevzdáváme se a třeba se tam po roční pauze znovu objevíme.

Na sezonu 2017/18 jsme si připravili i jinou novinku - zcela nový objekt Dolfin v centru Bedřichova se servisem, velkou prodejnou, půjčovnou, testcentrem, kavárnou, barem, parkovištěm a dalšími vychytávkami. Věříme, že se tento nápad ujme a budete k nám rádi chodit.