SEZONA 22/23

14. Vasaloppet - 90 km - klasika - Švédsko, celý týden před závodem přes den hodně teplo až k plus 7, sníh zvláště na slunci měnil svoji strukturu, přes noc někdy okolo nuly, před závodem ale -5, na závod pak start -7, cíl -1, docela i dost foukalo a byl bordel, během závodu nečekaně napadlo 1-3 cm nového sněhu (brzdička), první polovina spíše sušší sníh, druhá polovina vlhčí sůl

SkiGo Yellow finish

analýza: stoupací máza exceletní, drželo to všude i v závěru a zároveň to bylo skluzné, parafíny byly super pro většinu, pro elitu průměrná konkurenceschopná máza, bohužel naše výsledky ovlivnil špatný výběr lyží, respektive jistá značka lyží M. na tom novém sněhu, který napadl, opravdu nejela, naši závodníci jedoucí tento den na jiných značkách to měli super

_______________________________________________________________________________________________________

1. Bad Gastein pro team tempo - 12 km - klasika - Rakousko - ve čtvrtek ideální podmínky, -8°C, jasno, prašan, pátek celý den déšt, plus 3-4°C, sobota lehké poletování nového sněhu cca 5 cm, promletý se starým, ze spodu hodně vlhko, teplota okolo nuly

M+Briko HP1 new snow

Vauhti MID + lq

struktura M61 originál

analýza: dobré lyže, dobrá máza, celková spokojenost, všem to jelo hezky, podpořeno naším nejlepším výsledkem v týmech

2. Bad Gastein prolog - 33 km - klasika - Rakousko - ve čtvrtek ideální podmínky, -8°C, jasno, prašan, pátek celý den déšt, plus 3-4°C, sobota lehké poletování nového sněhu cca 5 cm, promletý se starým, ze spodu hodně vlhko, celou noc ze soboty na neděli a i během závodu hustě sypalo = napadlo více jak 30 cm sněhu, vítr, teplota -8°C

Swix HF7

ZIPS 22 + lq

struktura M61B originál

analýza: průměrná máza i průměrné lyže, udělali jsme vše dobře, jen na tento typ podmínek nám ještě nedošly nové lyže + nebylo více času na testování struktur

3. La Venosta - 36 km - klasika - Itálie - celý týden ideální podmínky, -8° až -15°C, polojasno, prašan, pátek odpoledne a v noci sněžení a větší vlhkost, nad ránem pak vyjasnění, na závod holek začátek -10°C, cíl -18°C, kluci už zase jen -10°C

M+Briko HP Violet

M+Briko Med S4

struktura M61F originál

analýza: lyže velmi dobré, skluzné na pocit i dojezd, závodníci byli konkurenceschopní, bohužel výsledky ovlivnily jiné faktory

4. Pustertaler ski marathon - 62 km - klasika - Itálie - 2 dny před závodem sněžení, pátek polojasno, na závod ráno -13°C, sníh hodně přemrzlý hlavně v horních partiích, dole špinavý na umělém základu, přes den se čekalo rychlejší oteplení, jasno a slunce celý den, v cíli na slunci okolo 0°C.

SkiGo HF LDG 1.0

Vauhti LDR

Rex Power Grip 6

SkiGo HF red

Skigo HF blue 2x

analýza: lyže velmi dobré, skluzné na pocit i dojezd, závodníci byli konkurenceschopní, jen u Vaška jsme vzali špatný pár lyží, stoupací máza super, držela i jela

5. Prato Piazza Mountain Challenge - 30 km - klasika - Itálie - 2 dny před závodem sněžení, pátek polojasno, sobota jasno a velká zima, na závod ráno -7°C, sníh hodně přemrzlý hlavně v horních partiích, dole špinavý na umělém základu, v cílovém stoupání sníh velmi vlhčí, šlo o jižní stranu, bylo nutné namazat stoupáky tak, aby prvních 20 km byly rychlé a posledních 10 km držely

Vauhti LDR / Rex 73

Rex Power Grip 6 + SkiGo HF Blue

SkiGo WC test

SkiGo HF blue

Skigo WC yellow finish grip

analýza: lyže velmi dobré, skluzné na pocit i dojezd, závodníci byli konkurenceschopní, stoupací máza super, držela i jela

6. La Diagonela - 48 km - klasika - Śvýcarsko - 2 dny před závodem sněžení, pátek polojasno, na závod ráno -20°C, sníh hodně přemrzlý hlavně v horních partiích, dole lehce špinavý, jasno a slunce celý den, v cíli na slunci okolo -8°C.

Vauhti K21

7. Marcialonga - 70 km - klasika - Itálie - 5 dnů před závodem sněžení, pak už jasno, v novi velký mráz až k -15°C v horních partiích trati, přes den na slunci kolem nuly, spíše pod nulou, dolní část trati celá navežená, vršek celý přírodní, jinak promleto nový sníh s umělým

Skigo HF Blue 2x

analýza: pro elitu na hovno, v horní půlce to prostě nejelo, sešly se určitě 3 malé chybky, které to celé "dojebali", takže nejsme spokojení, pro zbytek to byla dobrá máza, dle typu lyží to někomu frčelo velmi dobře, někomu jen průměrně, ale to bylo lyžemi, ne mázou, stoupáky na jedničku, držely všude a nebrzdily

8. Jizerská 30 - 30 / 17,5 km - skate - ČR - 5 dnů před závodem krásně, starý vymrzlý prašan, přes noc hodně zima, přes den na slunci již teplo a lehká transformace sněhu

struktura M62 originál

10. Jizerská 25 - 25 km - skate - ČR - 5 dnů před závodem krásně, starý vymrzlý prašan, přes noc hodně zima, přes den na slunci již teplo a lehká transformace sněhu, den před závodem mlha a větší vlhkost s mrholením, přes noc zima k -5°C, v druhé polovině závodu se oteplilo k nule a začalo mrholit

SkiGo HF LDQ01

SkiGo CLDQ17

Vauhti mid solid

Rex base

Rode Multigrade 2x

Rode Super Extra Blue 1x

analýza: super rychlé lyže, velká pecka, letěly jako střely, stoupání pro 1. vlnu pecka, pro druhou vlnu už to bylo hladší a na Olivetské už to klouzalo

11. Jizerská 50 - 50 km - skate - ČR - 5 dnů před závodem krásně, starý vymrzlý prašan, přes noc hodně zima, přes den na slunci již teplo a lehká transformace sněhu, 2 dny před závodem mlha a větší vlhkost s mrholením, přes noc zima k -5°C, odpoledne před závodem začalo pršet a pršelo celou noc, nad ránem už jen mrholilo, vlhko, mlha, měkký hluboký sníh

SkiGo LF Grafit

Swix HF BW 10 / SkiGo HF Orange

M+SM LQ + M+SM / SkiGo C22

struktura M63 + kříž + 2/2 2.0

Vauhti base klistr

Swix nero KN 44 / Swix KN21 + KX75

analýza: u elity šlo hlavně o lyže a jejich strukturu, kde to někomu jelo, někomu ne, někomu v úvodu, někomu v závěru, nebylo to úplně jednoduché a ideální, spíše nám zde chyběl materiál a lepší struktury, pro 1. vlnu a dále to byla ale pecka máza, co letěla a zároveň stoupala

12. Grönklit - 50 km - klasika - Švédsko - 5 dnů před závodem krásně, starý vymrzlý prašan, přes noc hodně zima, přes den na slunci již teplo a lehká transformace sněhu, večer před závodem začalo sněžit vlhký sníh, který do rána na některých místech lehce vymrzl, na slunci byl vlhčí

SkiGo HF Orange

Rex C245

analýza: máza dobrá, lyže průměrné, na suších místech to úplně neletělo, jednalo se spíše o problém výběru lyží, vosk byl správně

13. Grönklit ITT - 12 km - klasika - Švédsko - 5 dnů před závodem krásně, starý vymrzlý prašan, přes noc hodně zima, přes den na slunci již teplo a lehká transformace sněhu, večer 2 dny před závodem začalo sněžit vlhký sníh, který do rána na některých místech lehce vymrzl, na slunci byl vlhčí, další noc to vymrzlo úplně