SWENOR - stabilní kolečkové lyže ze severu

Kolečkové lyže Swenor (SWEden - NORway) se začaly vyrábět ve Švédsku v roce 1981 s cílem dodávat na trh kolečkové lyže, se kterými se budete co nejvíce cítit podobnost jako s jízdou s lyžemi na sněhu. Swenor dodává profily kolečkových lyží jak z lehké hliníkové slitiny, tak i z kompozitních materiálů, které jsou v poslední době velmi oblíbené. Při vývoji koleček Swenor klade velký důraz na jejich trvanlivost (oděr, odvod tepla), rychlost a hmotnost. Gumová kolečka na lyžích Swenor jsou velmi trvanlivá - v případě, že během tréninků najezdíte velký objem kilometrů, tak neztrácíte čas se sháněním nových koleček, s klíči a neustálou výměnou koleček. Swenor je oficiálním dodavatelem kolečkových lyží švédského, norského národního týmu (jak běžeckého tak i biatlonového) a amerického běžeckého národního týmu.

 

Nejoblíbenější klasické kolečkové lyže se středně velkými kolečky, které výborně drží stopu a jsou stabilní při zachování nízké hmotnosti lyží. Profil kolečkových lyží je vyroben z tenkých vrstev lehkého dřeva, které jsou proložené vrstvami z uhlíkových vláken a skelných vláken. Swenor vyvinul takové lyže, se kterými se při jízdě cítíte jako při jízdě s lyžemi na sněhu a zároveň zvládáte jízdu na náročnějších površích silnic s hrubším povrchem.

 

Lehký hliníkový profil se středně velkými kolečky. ALUTECH - profil z hliníkové konstrukce: hliníkový profil obdélníkové konstrukce je navržen tak, aby optimálně vyvážil ideální poměr mezi nízkou váhou a tuhostí profilu. Přední a zadní vidlice držící kolečka jsou připevněny z vnitřní strany profilu ALUTECH. Lyže složené ze tří dílů profil a vidlice pomáhají absorbovat rázy vznikající jízdou po hrbolatějších silnicích.

 

Bruslení jako na sněhu. Profil kolečkových lyží je vyroben z tenkých vrstev lehkého dřeva, které jsou proložené vrstvami z uhlíkových vláken a skelných vláken. Swenor vyvinul takové lyže, se kterými se při jízdě cítíte jako při jízdě s lyžemi na sněhu a zároveň zvládáte jízdu na náročnějších površích silnic s hrubším povrchem. Lehká přední a zadní hliníková vidlice slouží především k ukotvení koleček a je k profilu připojena z vnější strany. Tento systém upevnění vidlicí zároveň pomáhá absorbovat rázy vznikající při jízdě po hrbolatějších silnicích.

 

Lehké skejtové kolečkové lyže. Stabilní, hliníkový, snížený profil s gumovými kolečky Swenor. Hliníková monolitické konstrukce profilu - profil a vidlice koleček jsou zkonstruovány z jednoho kusu hliníkového profilu obdélníkové průřezu z důvodu optimalizace hmotnosti lyží. Lyže mají snížené těžiště, což při jízdě přináší lyžaři vyšší stabilitu.

 

Objednávka kolečkových lyží Swenor